Elbise & Kuru Temizleme

 Moda Familya ile Çevreye Dost, Kaliteli Kuru Temizleme

Üstün nitelikli UNISEC Kuru Temizleme makinelerinden "Ekolojik Yıkama" tekniğiyle gibi büyük oranlara varan leke çıkarma sonuçlarına ulaşır. Avrupa standartlarında 2  gr/m3 olarak kabul edilen perklorun çevreye salınım oranını UNISEC Kuru Temizleme Makineleriyle daha da aşağılara çekilmiştir. Paslanmaz çelik, Bilgisayar Sistemi, Inverter (deri ve ince giysiler için), Su Ayırıcı, Solvent Soğutucu, Otomatik Kurutma Kontrolü, Karbon Emici, Su Tasarrufu ve Isı Pompası UNISEC Kuru Temizleme Makinelerinin özelliklerinden bazılarıdır
 
Kuru Temizleme, ismine rağmen kuru olarak yapılan bir işlem değildir. Yapılan temizleme işleminin kuru olarak tanımlanması işlem sırasında kullanılan kimyasalın hiç su içermemesinden kaynaklanır.
 
MODA FAMİLYA Kuru temizleme Solvent kumaşa su gibi nüfus etmez, aynı zamanda çok iyi bir yağ çözücüsüdür.Bu sebeple kuru temizlemenin avantajı, kumaşa su gibi zarar vermeden, suyun gideremediği yağlı kirleri temizlemesidir.
 
MODA FAMİLYA Kuru Temizleme işlemi, özel temizleme ilaçları kullanılarak leke ve kirlere ilk müdahalenin yapılmasıyla başlar. Daha sonra ürünler, kuru temizleme makinelerine konur ve solvent içinde temizlenmeye başlar.
 
EKOLOJIK KURU TEMİZLEMENİN AŞAMALARI: Profesyonel temizleme işlemleri elbiselere en temiz ve iyi görünümü vermek için tasarlanmıştır. Farklı aşamalardan oluşur, konusunda uzman personelimiz tarafından hazırlanır. Aşağıdaki işlemleri içerir:
 
Elbise yıkama talimatının ve kumaşının kontrol edilmesi,
 
MODA FAMİLYA Kuru temizleme Elbiselerin kumaş türü, rengi kirlilik derecesi, lekeleri ve talimatina göre uygun işlemler için seçilip sınıflandırılması,Su, özel leke ilaçları ve ekipmanlar kullanılarak leke ve kirlerin çıkartılması,
 
MODA FAMİLYA Kuru temizleme Gereken durumlarda cilalama ve kolalama gibi elbise görünümünü güzelleştirici işlemlerin uygulanması. İsteğe göre su geçirmezlik gibi özelliklerin kazandırılması,Giysinin orijinal şekil ve görünümünü tekrar kazanması için profesyonel ütüleme ekipmanlarıyla ve teknikleriyle ütülenmesi,
 
MODA FAMİLYA Kuru Temizleme Elbiselerin koruyucu, temiz bir malzeme ile düzgünce ambalajlanması.Tüm yapılan işlemlerin son kontrolü. Bu temel işlemlerin dışında perde, halı, yorgan, gelinlik temizlenmesi ve terzi tadilat gibi farklı hizmetleri de sunmaktayız.
 
 
 
Kuru Temizleme HİZMETİ
 
MODA FAMİLYA Kuru temizleme Vakit kaybına uğramadan en hızlı ve en iyi kuru temizleme sonucunu alabilmeniz için uzman kadromuz ile hizmet veren 0532 614 30 47 ve 0362 833 41 24 - 0362 834 38 66  numaralı çağrı merkezimiz ve internet sitemizdeki online sipariş servisimizle hizmetinizdeyiz. Üyeliğiniz süresince dilediğiniz zaman çağrı merkezimizi arayarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
 
MODA FAMİLYA Kuru Temizleme Nedir?
 
Kuru temizleme, ismine rağmen kuru olarak yapılan bir işlem değildir. Yapılan temizleme işleminin kuru olarak tanımlanması işlem sırasında kullanılan sıvıların neredeyse hiç su içermemesinden kaynaklanır.
 
MODA FAMİLYA Kuru Temizleme ,Giysiler ve Tekstil Ürünleri için Kuru Temizlemenin Önemi
 
Kuru Temizleme işleminin ana işlevi; ıslak temizlemeyle zarar gören kumaş dokularını yıpratmayarak uzun ömürlü olmalarını sağlamaktır.
 
Ayrıca sık kuru temizleme yapılması, giysilere zamanla yerleşerek kumaş liflerine nüfus eden ve zımpara gibi aşındırıcı etkisi olan kirleri ve pisliği çıkararak giysilerin yeni alınmış gibi bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur.
 
MODA FAMİLYA Kuru Temizleme Yaptırmanın Faydaları
 
- Kumaşın aşınmasına neden olan kiri çıkararak giysilerin ömrünü uzatır.
 
- Farklı lekeler, uzman leke çıkartma teknisyenlerinin kullandığı lekenin niteliğine göre profesyonel yöntemlerle temizlenir.
 
- Sık sık kuru temizleme yapılması kumaşta oluşan oksitlenme ve sararmaya yol açan lekerlerin çıkarılmasını sağlar.
 
- Kuru Temizleme yapılması giysilerinizin ve tekstillerinizin çekmesine, renk kaybına, doku ve apre değişikliğine uğratmaksızın ilk günkü durumuna getirmeye yardımcı olur.
 
- Kuru Temizleme yaptırmanız astarlı giysilerinizi, tekstilllerinizi elde ve makinada yıkamanız sonucu oluşacak deformeleri ortadan kaldırır.
 
- Deri, deri ürünleri, kürk, ipek dokumalı tekstiller, yün karışımlı giysiler, keten ve aksesuarlı kumaş ve giysilerde Hidrocarbon sistemi kullanılarak mevcut lekeler hızlı şekilde tekstilden uzaklaştırılır.
 
 
MODA FAMİLYA EKOLOJİK KURU TEMİZLEME'ci Olarak Sorumluluğumuz
 

Biz her tür lekeyi profesyonel yöntemlerle çıkartmaya çalışmaktan sorumluyuz. Ancak bazen tüm çabalarımıza rağmen bazı lekeler çıkarılamaz.
 

•Görünmez Lekeler
•Ter Lekeleri
•Aksesuarlar ve Temizleme Talimatları
•Aksesuarın Ayrılması, Erimesi ve Kırılması
•Kürk ve Aksesuarlar
•Deri Görünümlü Kumaşlar

Top