Camiilerde Köpüklü Halı Yıkama Yapılır

Olduğu yerde hiç kaldırmadan, uğraşmadan halılarınızı itina ile temizliyoruz. Köpüklü ve son sistem makinalarımızla el değmeden ve halılarınız olduğu yerde hijyenik bir şekilde temizlenir.
 

Camilerdeki halıların temizliği, sadece üzerinde olabilecek kir ve lekelerin temizlenmesi açısından değil, belki de bundan daha çok halıların hijyenik olması ve bakteri barındırmaması açısından da çok önemlidir. Camide bulunulan sürede ve özellikle namaz kılınırken halılar ile temas kaçınılmazdır. Bu yüzden de yılda en az bir kere antibakteriyel ve antialerjik, ilaçlı şampuanlarla cami halılarının yıkanması gerekmektedir. Ne kadar temiz görünürse görünsün cami halıları, içinde bakteri ve mikrop barındırırlar. Aslında müslümanların evi kabul edilen camilerin, en az yaşadığımız ev kadar temiz olması gerekir. Dinimiz temizliği emreder ve camilerin temizlik için örnek olması gerekir. Temizliğin imandan geldiği unutulmamalıdır.
 
Bugün sayıca çoğalan bu kadar caminin halı temizliği ciddi anlamda bir sektör oluşturmuş durumdadır. Camilerde halı temizliği yapan çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalar genelde halı yıkama faaliyetlerine gece yatsı namazı bitiminde başlarlar ve sabah namazına kadar tamamlamaya çalışırlar.

Top